Bezpłatne szkolenia dla jednostek niedochodowych

Data publikacji: 05.06.2018
Autor: admin

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Od dziś możesz ubiegać się o treningi i warsztaty kompetencyjne, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Choć organizacje działające non profit realizują niezwykle wartościowe projekty i rekrutują do nich pełnych energii wolontariuszy, to doskwiera im brak fachowego warsztatu dotyczącego zarządzania. A na kursy czy studia podyplomowe raczej nie mają środków.

Konsultanci z Fundacji Training Projects postanowili wolontariuszom pomóc.  Przedstawicieli działających w tzw. sektorze NGO zapraszają na bezpłatne kursy z kilku dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy którym taka pomoc jest potrzebna  mogą złożyć podanie o wsparcie kontaktując się pod e-mailem [email protected] 

Zgłaszać się mogą zorganizowane jednostki, jak również indywidualni wolontariusze.  Bez względu na status formalny, każdy może ubiegać się o pomoc.  Nie jest wymagany żaden własny wkład finansowy, jednak beneficjenci powinni zorganizować miejsce realizacji szkolenia – np. ich własna siedziba czy okoliczny dom kultury. 

Jakie tematy szkoleń są dostępne?

kierowanie projektami w jednostkach niedochodowych

przywództwo w zespole wolontariuszy – postawa lidera

zespół i efekt synergii

rozwiązywanie problemów społecznych

negocjacje ze sponsorami

jak uzyskać rozgłos dla idei lub zmian społecznych

radzenie sobie ze stresem w pracy wolontariusza

prowadzenie prezentacji i przemówień

planowanie zadań 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Oferta wsparcia Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie przesyłać można zawsze. Jednak trenerzy nie gwarantują wsparcia rozwojowego każdej zainteresowanej organizacji. Decyduje liczba dostępnych w danym miesiącu miejsc oraz poziom merytoryczny aplikacji. 

- Chcemy dać szansę samorozwoju – wyjaśnia Gerard Sigmundzik, trener w Fundacji. – Mamy na dzieję że dzięki nam prowadzone przez wolontariuszy projekty będą coraz bardziej profesjonalne, nawet w tych niewielkich lokalnych stowarzyszeniach. Tam szkolenia i podpowiadanie dobrych praktyk są zwykle potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. Niejednokrotnie widzimy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie wiedzą jak przygotować profesjonalnych projekt. Chcemy choć spróbować odrobinę to zmienić.  Tagi:
Najnowszy

Bezpłatne szkolenia dla jednostek niedochodowych

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Od dziś możesz ubiegać się o treningi i warsztaty kompetencyjne, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za uczestnictwo

Czytaj więcej...

Nowości

Nowości

CBE Co-op I - Zapewnia praktyczne doświadczenia szkoleniowe dla studentów Kooperatywnej Edukacji Biznesowej. Wymaga nadzoru ze strony instruktora edukacji biznesowej, planów szkoleniowych i umów s

Moja osobista misja

Moja osobista misja

Zarządzanie zasobami ludzkimi i zapewnienie pracownikom optymalnego rozwoju są obszarami, przy jakich większość pracodawców nie do końca się odnajduje. Lekceważenie i instrumentalizm w stosun

Kursy uczelniane – wyjazdy do Stanów

Kursy uczelniane – wyjazdy do Stanów

Nasza jednostka organizuje kursy i programy egzaminacyjne dla studentów relokujących się do USA lub Wielkiej Brytanii. Umożliwiają one na płynną aplikacje do anglojęzycznej szkoły - collegu.